Mikro Beton Uygulama

Mikro beton veya micro beton, sonsuz renk seçeneği ince ve özel zemin kaplaması uygulamasıdır. İsterseniz zeminlerinizi isterseniz duvarlarınızı veya tüm yüzeyleri fark yaratan zeminler için mikro beton ile kaplayabilirsiniz. Çok yönlü bir malzeme olması nedeni ile iç dekorasyonda fark yaratmak için iç mimarlar tarafından tercih edilmektedir.

Mikro beton pürüzsüz, çimentolu ve polimer bir kaplamadır. Yalnızca 1/8″ kalınlığında ve birden fazla yüzey için mükemmel yapışkan özellikleriyle, mevcut yüzeyi kaldırmaya gerek kalmadan hızlı yenileme çalışmaları için idealdir. Zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

mikro beton uygulama
mikro beton uygulama

Özellikler ve avantajlar:

  • Kesintisiz, sürekli bir yüzey oluşturur.
  • Mekânlara boşluk hissi verir.
  • Kolay temizlik.
  • Minimum kalınlık. Yaklaşık 1/8″ kalınlığında, diğer malzemelerle temas halinde kolayca düzleşir ve kapıların indirilmesini gerektirmez.
  • Büyük yapıştırma kapasitesi. Hemen hemen tüm yüzeylerde mükemmel yapışma özelliğine sahiptir. Çimento, beton, metal, plastik, kontrplak, asfalt, terrazzo ve hatta pürüzsüz seramikler, mikro kaplamanın mutlak bir sıkılıkla yapıştırılmasına izin verecektir.
  • Zemin, duvar ve hatta mobilyalara uygulanabilir ve su geçirmezdir.
  • Düz, saten ve parlak gibi çok çeşitli renklerde, dokularda ve yüzeylerde mevcuttur.
  • Modernlik, zarafet ve incelik.

Micro beton, benzersiz zarafeti ile ayırt edilen bir malzeme ile kaplanmış zemin ve duvarlar ile benzersiz mekanlar yaratılmasına olanak tanır. İç tasarım, mimarlık ve tasarım profesyonelleri arasında en sofistike malzemelerden biri olarak seçilmiştir.

Malzeme mala ile manuel olarak uygulanır, bu da her işte yüzeyin dokusunun tekrarlanamaz olduğu anlamına gelir. Mermer veya ahşap gibi diğer ince malzemelerde olduğu gibi, Micro beton kaplama zeminler ve duvarlar her zaman benzersizdir.

Micro beton, yumuşak ve güncel renkler, uyum ve denge sembolleri sunar. Geniş, neredeyse sınırsız ürün yelpazesi nedeniyle baskın olmadan ve katılık olmadan her stile uyum sağlayabilen pürüzsüz ve parlak, neredeyse fısıltı gibi renkler: Mikro beton kaplama her nüansta uygulanabilir.

Mikro Beton ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Zeminde Sonradan Çatlama Olurmu ?

Micro beton kendiliğinden çatlama yapmaz, sadece alt zeminde çatlak veya hareket varsa çatlar.Bu konu ile ilgili bizi arayınız.

Kullanılan malzemelerin sağlığa zararı var mıdır?

Micro beton içeriğinde çevreye ve insan sağlığına zarar verecek herhangi br malzeme kullanılmamaktadır.Yeşil bina uygulamalarında sizlere artı bir değer katacaktır.

Ortalama kullanım ömrü kaç yıldır ?

Mikro beton doğru kullanımlarda uzun süre kullanılabilmektedir.Zemini sağlam  yerlerde hiçbir deforme olmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.Uygulamannın buradaki önemi çok büyüktür.