Mikro Beton Uygulama

Mikro Beton ( micro beton) pürüzsüz bir yüzey kaplaması oluşturmak için zeminlere elle uygulanan çimento esaslı bir sıvadır. Bitiş, cilalı betondan görmeyi beklediğiniz şeye benzer. Sahada elle uygulandığı için, zemininizde başka hiçbir yerde tam olarak benzersiz bir doku elde edeceksiniz. Mikro beton, ahşap veya karo zeminlere alternatif arayan herkes için mükemmel bir zemin kaplamasıdır. İç mekanlarınızı inşa etmeniz için yumuşak, nötr, kesintisiz, modern bir taban katmanı oluşturur.

mikro beton uygulama
mikro beton uygulama

Özellikleri ve avantajları:

  • Kesintisiz, sürekli bir yüzey oluşturur.
  • Mekânlara boşluk hissi verir.
  • Kolay temizlik.
  • Minimum kalınlık. Yaklaşık 1/8″ kalınlığında, diğer malzemelerle temas halinde kolayca düzleşir ve kapıların indirilmesini gerektirmez.
  • Büyük yapıştırma kapasitesi. Hemen hemen tüm yüzeylerde mükemmel yapışma özelliğine sahiptir. Çimento, beton, metal, plastik, kontrplak, asfalt, terrazzo ve hatta pürüzsüz seramikler, mikro kaplamanın mutlak bir sıkılıkla yapıştırılmasına izin verecektir.
  • Zemin, duvar ve hatta mobilyalara uygulanabilir ve su geçirmezdir.
  • Düz, saten ve parlak gibi çok çeşitli renklerde, dokularda ve yüzeylerde mevcuttur.
  • Modernlik, zarafet ve incelik.

Microbeton, benzersiz zarafeti ile ayırt edilen bir malzeme ile kaplanmış zemin ve duvarlar ile benzersiz mekanlar yaratılmasına olanak tanır. İç tasarım, mimarlık ve tasarım profesyonelleri arasında en sofistike malzemelerden biri olarak seçilmiştir.

Malzeme mala ile manuel olarak uygulanır, bu da her işte yüzeyin dokusunun tekrarlanamaz olduğu anlamına gelir. Mermer veya ahşap gibi diğer ince malzemelerde olduğu gibi, Micro beton kaplama zeminler ve duvarlar her zaman benzersizdir.

Microcement, yumuşak ve güncel renkler, uyum ve denge sembolleri sunar. Geniş, neredeyse sınırsız ürün yelpazesi nedeniyle baskın olmadan ve katılık olmadan her stile uyum sağlayabilen pürüzsüz ve parlak, neredeyse fısıltı gibi renkler: Mikro beton kaplama her nüansta uygulanabilir.

Mikrobeton ve Cilalı Zeminler arasındaki fark nedir?

Cilalı betonda doku ve rengi mikro beton kadar kontrol edilemez. Betonun ülkenin neresinde üretildiğine ve taş renklerinde, boyutlarında ve dağılımında farklılıklara bağlı olarak betonun renginde doğal farklılıklar vardır. Bu nedenle, cilalı bir beton yüzeyin dokusunda mikro betondan daha çeşitli olduğunu görebilirsiniz. Cilalı beton da son derece güçlüdür ve içinde harika yansımalar elde edebilirsiniz. Mikro çimento daha yumuşaktır, daha sıcaktır ve doku daha düzgün dağılır.

Renk Seçenekleri Nelerdir?

Her yıl yeni bir renk moda olurken mikro beton renklerine sizde aşina olacaksınız. Müşterilerin mikro betonu onlara pek çok farklı görünüm kazandıracak bir kaplama olarak nasıl benimsediğini görmek bizim için gerçekten harika. 2023 Trend renklerinin ne olacağı bir merak konusu.Mikro çimentomuz çok çeşitli trend renklerde mevcuttur.

Mikro Beton Uygulaması ne kadar sürer?

El malası ile sorunsuz bir şekilde uygulanır, bu da hızlı bir işlem olmadığı anlamına gelir. Zeminin boyutuna bağlı olarak büyük olasılıkla 7 ila 14 gün sürecektir. Mikro çimento, işlemin sonunda dolgu macunları uygulanana kadar lekelenmeye veya işaretlenmeye karşı çok hassas olacaktır, bu nedenle bu süre zarfında üzerine su dökülmediğinden ve işaretlenmediğinden emin olmanız gerekir. Mikro çimento işlemi zaman ve çaba gerektirir. Ve elde edilebilecek üstün bitişi gösterir. Mikro beton kesinlikle hızlı bir çözüm değildir, zaman, sabır ve deneyim gerektirir.

Sık Sorulan Sorular SSS

Zeminde Sonradan Çatlama Olurmu ?

Kendiliğinden çatlama yapmaz, sadece alt zeminde çatlak veya hareket varsa çatlar.Bu konu ile ilgili bizi arayınız.

Kullanılan malzemelerin sağlığa zararı var mıdır?

İçeriğinde çevreye ve insan sağlığına zarar verecek herhangi br malzeme kullanılmamaktadır.Yeşil bina uygulamalarında sizlere artı bir değer katacaktır.

Ortalama kullanım ömrü kaç yıldır ?

Doğru kullanımlarda uzun süre kullanılabilmektedir.Zemini sağlam  yerlerde hiçbir deforme olmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.Uygulamannın buradaki önemi çok büyüktür.

Uygulama Maliyeti Ne Kadardır?

Uygulanacak yüzeyin büyüklüğüne göre maliyetler değişkenlik gösterir. Malzeme + uygulama fiyatları için bizimle iletişime geçin.

Dayanıklı bir Zemin Uygulaması mı?

Tüm zeminlerimizde kullandığımız mikro beton özellikle yoğun trafik alanları için tasarlanmıştır. Bu nedenle, piyasadaki diğer çoğu zemin kaplama uygulamasından daha güçlü ve dayanıklıdır. Bir kez Kuruduktan sonra, yıllarca sürecek harika bir leke direncine sahiptir

Yerden Isıtma ile Kullanılabilir mi?

Evet, hem elektrikli hem de borulu yerden ısıtma ile kullanılabilir. Üreticinin önerileri doğrultusunda her ikisinin de önce şaplanması gerekir. Ardından, yerden ısıtmanın açılması ve sıcaklığı kademeli olarak “kapalı” konuma düşürmeden önce (her gün küçük aralıklarla artan) en yüksek sıcaklığa çıkarılması gerekir. Bu süreç, mikro çimento döşenmeden önce herhangi bir daralma ve genişlemenin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Mikrobeton Çatlar mı?

Kendiliğinden çatlama yapmaz sadece alt zeminde çatlaklar veya hareketler olursa çatlar. Alt zeminin mikro çimento için uygun şekilde hazırlanmasını sağlamak için inşaatın başından itibaren ana yüklenicinizle yakın çalışmamız önemlidir. Gelişi güzel alt yapı kusurları giderilmeyen zeminler  için uygun değildir. Zemine uygulanmadan önce uygulanacak olan yüzey Retro Zemin tarafından revize edilir.

Hangi Yüzeylere Uygulanabilir?

Harika yapışma özellikleriyle inanılmaz derecede çok yönlüdür, hemen hemen her yüzeye sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Şaplara, betona, düzleştiricilere, zemin sınıfı katlara, zemin sınıfı OSB levhalara ve çimento levhaya düzenli olarak uyguluyoruz. Herhangi bir ekstra maliyet veya gecikmeden kaçınmak için sizden ve yüklenicilerinizden Yüzey Hazırlama Yönergelerine uymanızı rica ediyoruz.